Książnica Pomorska – wydarzenia

Książnica Pomorska

Książnica Pomorska jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Szczecina. Największa, najbogatsza w zbiory biblioteka, stanowi nie tylko miejsce z pokaźnym zbiorem książek, ale i jest instytucją Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, przyciągające ludzi z Całej Polski! 

Książnica Pomorska miejscem kulturalnym i rozwojowym

Jako jedna z nielicznych bibliotek w Polsce, Książnica rozwija się w bardzo szybkim tempie. W chwili obecnej znajduje się tutaj książki współczesne, jak i te z ubiegłych dekad, które można wypożyczyć stacjonarnie, a nawet przeglądać online. To jednak nie jedyny powód, dla którego Książnica Pomorska cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przez cały rok, w bibliotece odbywają się liczne wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. 

Książnica Pomorska wydarzenia

Przez cały rok w bibliotece miejskiej, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Mają one na celu edukację, promocje kultury oraz integrację społeczeństwa. Do najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich miesiącach zaliczyć można różnego rodzaju spotkania dyskusyjne, konkursy, kursy szkoleniowe, koncerty i spotkania autorskie podczas których, można było porozmawiać ze znanymi i lubianymi artystami o ich życiu i twórczości. Na tym jednak nie koniec. Wciąż planowane są nowe, równie interesujące wydarzenia. W najbliższym czasie będą to:

  • Benefis Marka Czasnojcia,
  • Prezentacja publikacji Wojciecha Łopucha „Architektoniczne ikony Szczecina”,
  • Spotkanie dla kobiet ” Oswajanie emocji- jak z wroga zrobić przyjaciela?”

Nadchodzące wydarzenia skierowane są do osób dorosłych, jednak z pewnością pojawią się też interesujące spotkania dla młodszych mieszkańców. 

Książnica Pomorska jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc kulturalnych. Wpływ na to mają liczne wydarzenia kulturalne, przepiękne pomieszczenia i niepowtarzalne zbiory, którymi może pochwalić się biblioteka. Warto odwiedzić ją podczas nadchodzących spotkań!